Kontuzja czy inny uraz sportowy może być poważnym problemem tak samo dla zawodowych sportowców, jak i każdego innego amatora sportu. Oprócz tego, że zazwyczaj wiąże się z dolegliwościami bólowymi to równie często potrafi wyłączyć nas z codziennych aktywności na długi czas. Sposobem na zmniejszenie ryzyka wystąpienia kontuzji jest regularna i odpowiednio dobrana odnowa biologiczna, która przyspiesza regenerację całego organizmu i przygotowuje go do kolejnego wysiłku. Jeśli jednak przytrafi Ci się kontuzja, nie załamuj rąk i potraktuj to jako kolejne sportowe wyzwanie. Pomożemy Ci w nim! Zobacz jakimi metodami pracujemy by przywrócić Cię do pełnej sprawności.
Leczenie kontuzji to przede wszystkim prawidłowe zdiagnozowanie i leczenie źródła problemu, a nie doraźne łagodzenie samych objawów. Niewyleczony uraz odnowi się prędzej czy później, a w gorszych przypadkach może zmienić się w stany przewlekłe, powodować zmiany zwyrodnieniowe, wpływać na nieprawidłowości w innych częściach ciała, a wreszcie powrócić w postaci poważnej kontuzji, wymagającej interwencji lekarza. Właśnie dlatego w naszym Centrum skupiamy się na kompleksowym podejściu do urazów sportowych – szukamy przyczyny kontuzji, prowadzimy rehabilitację przywracającą sprawność i zmniejszającą dyskomfort, planujemy ćwiczenia rehabilitacyjne i na bieżąco sprawdzamy postępy leczenia.
Do każdego pacjenta, w zależności od rodzaju kontuzji, dobieramy indywidualny plan rehabilitacji. Oprócz tradycyjnych metod fizjoterapeutycznych, wykorzystujemy nowoczesne terapie, dzięki którym możemy przyspieszyć cały proces leczenia.
Terapia przerywanej fali ultradźwiękowej o niskim natężeniu. Badania kliniczne pokazały, że ma ona pozytywny wpływ stymulujący wzrost kości, a także wspomaga gojenie się otwartych ran i ostrych stanów zapalnych. Dużą zaletą LIPUSa, w porównaniu do innych metod, jest też możliwość zastosowania terapii na wszystkich etapach gojenia, również w świeżych złamaniach.
Terapia sprawdzająca się zarówno w odnowie biologicznej, jak i rehabilitacji po kontuzji. Jej działanie opiera się na połączeniu aktywnego ucisku i natychmiastowego chłodzenia wybranego miejsca. Polecana szczególnie po zabiegach operacyjnych, przy krwiakach, stłuczeniach, naderwaniach i zerwaniach. Dzięki wykorzystaniu wody z lodem skutecznie zwalcza stany gorączkowe i chłodzi tkankę, zmniejszając ból, skurcze mięśni, obrzęk i opuchliznę.
Metoda wykorzystująca fale akustyczne o bardzo wysokim ciśnieniu i częstotliwości. Wytworzone fale powodują mikrouszkodzenia tkanek, wywołując jednocześnie mechanizmy autoregeneracyjne organizmu, m.in. produkcję kolagenu, poprawę metabolizmu komórkowego, rozszerzenie naczyń i poprawę ukrwienia. Stosowana jest z powodzeniem w leczeniu entezopatii, m.in. łokcia tenisisty, golfisty czy kolana skoczka.
Innowacyjne urządzenie umożliwiające dokładne wskazanie obszaru zabiegowego (punktów lub obszarów ciała objętych patologią) i dobór konkretnej terapii wycelowanej w źródło schorzenia. Zastosowanie nowoczesnej technologii pozwala różnicować natężenie bodźca fizykalnego w odpowiedzi na reakcję organizmu. Sprawdza się w zespołach bólowych kręgosłupa i kontuzjach mięśniowych.
Terapia polegająca na pobudzeniu przepływu krwi i limfy poprzez elektrostymulację mięśni gładkich naczyń krwionośnych i limfatycznych. Wzmożony przepływ krwi oraz limfy przyspiesza transport toksyn do wątroby i nerek, gdzie zostają wydalone. Wskazana jest przy leczeniu ciężko gojących się ran, zapaleniu stawów, skręceniach i naderwaniach. Dodatkowo znacząco skraca czas terapii po zabiegach i po urazach w których występują krwiaki, wysięki, przesięki czy obrzęki.
Głęboka oscylacja to unikalny masaż z wykorzystaniem pola elektrycznego, wywołuje drgania w głębokich warstwach tkanek – skórze, tkance łącznej, tkance tłuszczowej podskórnej, mięśniach, naczyniach krwionośnych i limfatycznych. Działa przeciwzapalnie, stymuluje procesy gojenia i likwiduje obrzęki. Zalecana jest szczególnie przy stłuczeniach, zwichnięciach, skręceniach i krwiakach, przy których przeciwwskazana jest tradycyjna terapia.