Nasze zabiegi

Problemy z kręgosłupem, narządami ruchu, kontuzje czy urazy sportowe – pomożemy Ci szybko i skutecznie odzyskać dobrą formę. W naszej pracy łączymy sprawdzone terapie z innowacyjnymi metodami rehabilitacji. Oprócz tradycyjnych metod manualnych, w naszych zabiegach wykorzystujemy nowoczesny sprzęt do fizjoterapii. 

Jakie zabiegi wykonujemy?

  • FALA UDERZENIOWA ASTAR
  • GŁĘBOKA OSCYLACJA
  • TERAPIA BODYFLOW
  • TERAPIA TECAR
  • ELEKTROTERAPIA AUTOADAPTACYJNA ENF
  • SUCHE IGŁOWANIE (DRY NEEDLING)
  • STYMULACJA ZROSTU KOŚCI - TERAPIA LIPUS
  • MAGCELL TERAPIA POLEM MAGNETYCZNY
  • KINESIOLOGY TAPING/DUNAMIC TAPING

Terapia falami akustycznymi o krótkim czasie narastania i wysokiej amplitudzie. Ma działanie przeciwbólowe, łagodzi napięcie mięśniowe, poprawia metabolizm komórkowy i krążenie krwi. Stosowana w terapiach chorób układu mięśniowo-szkieletowego. 

Unikalny masaż z wykorzystaniem pola elektrycznego, wywołuje drgania w głębokich warstwach tkanek – skórze, tkance łącznej, tkance tłuszczowej podskórnej, mięśniach, naczyniach krwionośnych i limfatycznych. Zalecany szczególnie przy stłuczeniach, zwichnięciach, skręceniach i krwiakach, przy których przeciwwskazana jest tradycyjna terapia.

Terapia polegająca na pobudzeniu przepływu krwi i limfy poprzez elektrostymulację mięśni gładkich naczyń krwionośnych i limfatycznych. Wzmożony przepływ krwi oraz limfy przyspiesza transport toksyn do wątroby i nerek, gdzie zostają wydalone. Wskazana jest przy leczeniu ciężko gojących się ran, zapaleniu stawów, skręceniach i naderwaniach. Dodatkowo znacząco skraca czas terapii po zabiegach i po urazach w których występują krwiaki, wysięki, przesięki czy obrzęki.

Terapia TECAR opiera się na wykorzystaniu fal radiowych o wysokiej częstotliwości, które działając na zasadzie przepływu prądu, stymulują naturalne mechanizmy regeneracji organizmu. Zastosowanie terapii TECAR znacznie przyspiesza powrót do sprawności, nawet po poważnych kontuzjach i urazach, dlatego sprawdza się szczególnie w pracy ze sportowcami.

Innowacyjne urządzenie umożliwiające dokładne wskazanie obszaru zabiegowego (punktów lub obszarów ciała objętych patologią) i dobór konkretnej terapii wycelowanej w źródło schorzenia. Zastosowanie nowoczesnej technologii pozwala różnicować natężenie bodźca fizykalnego w odpowiedzi na reakcję organizmu. Sprawdza się w zespołach bólowych kręgosłupa i kontuzjach mięśniowych.

Podstawowym zadaniem igłoterapii (inaczej suchego igłowania – dry needling) jest rozluźnienie mięśni poprzez wbijanie igieł w określone punkty spustowe. Odpowiednia długość igieł pozwala dotrzeć bardzo głęboko i precyzyjnie w głąb mięśnia. Metoda ta ma bardzo szerokie zastosowanie i jest świetnym narzędziem w leczeniu nawet najtrudniejszych kontuzji sportowych i różnego rodzaju schorzeń ścięgien – zwłaszcza jeśli do igieł dodamy terapię prądem.

Terapia przerywanej fali ultradźwiękowej o niskim natężeniu. Badania kliniczne pokazały, że ma ona pozytywny wpływ stymulujący wzrost kości, a także wspomaga gojenie się otwartych ran i ostrych stanów zapalnych. Dużą zaletą LIPUSa, w porównaniu do innych metod, jest też możliwość zastosowania terapii na wszystkich etapach gojenia, również w świeżych złamaniach.

Urządzenie do magnetoterapii, stosowane w leczeniu schorzeń narządu ruchu, m.in. złamaniach, przeciążeniach, naciągnięciach więzadeł, stanach zapalnych ścięgien. Efekty stosowania terapii zmiennym polem magnetycznym to znaczne łagodzenie bólu i stanów zapalnych, przyspieszenie metabolizmu komórkowego i zwiększenie ruchomości.

Wylecz swoją kontuzję!