O centrum regeneracji

Dlaczego to robimy

Nasze podejście

Ilu specjalistów, tyle metod pracy. Nie inaczej jest w fizjoterapii – każdy z terapeutów ma własne podejście do rehabilitacji, wybiera różne techniki i tempo współpracy z pacjentem. My także mamy swoje zasady, którymi kierujemy się w naszym Centrum.

Cenimy rozwój i nowoczesne terapie

Od samego początku chcemy pokazać, że fizjoterapia to nie tylko masaż, lampa Sollux i słynne sanatoryjne wodolecznictwo. To bardzo prężnie rozwijająca się dziedzina, w której nie można pozwolić sobie na osiadanie na laurach i pracę tym samym wzorem ze wszystkimi pacjentami. To znaczy można, ale na pewno nie u nas. Uważamy, że stosowanie różnych, często nowoczesnych, terapii umożliwia szybsze i bardziej skuteczne doprowadzenie pacjenta do sprawności. Właśnie dlatego chętnie uczymy się nowych metod, uczestniczymy w kursach i konferencjach naukowych. Dodatkowe umiejętności to dla nas kolejne, przydatne narzędzia w pracy z pacjentami. 

Szanujemy czas i pieniądze naszych pacjentów

Mówiąc wprost – wykonujemy tyle zabiegów, ile jest konieczne dla przywrócenia formy i dobrego samopoczucia pacjenta. Nie przeciągamy serii nieskutecznymi terapiami. W każdym przypadku staramy się dobrać takie leczenie, które w możliwie najszybszym czasie da zadowalające efekty. Oczywiście warto mieć świadomość, że niektóre urazy (np. wymagające operacji) wiążą się z długotrwałą rehabilitacją, dlatego zawsze przy pierwszej wizycie omawiamy z pacjentem plan jego terapii.

Stawiamy na nowoczesny sprzęt

Na co dzień wykorzystujemy innowacyjne urządzenia dedykowane nowoczesnej fizjoterapii. To dzięki nim możemy zaoferować naszym pacjentom zabiegi, które w znacznie krótszym czasie pozwolą im wrócić do zdrowia. Fala uderzeniowa, głęboka oscylacja, terapia BodyFlow, stymulacja zrostu kości czy elektroterapia autoadaptacyjna to tylko niektóre zabiegi, które wykonujemy w naszym gabinecie. 

Regeneracja jest dla nas bardzo ważna

Mówimy dużo o regeneracji sportowej i pewnie szybko nie przestaniemy. Przynajmniej nie do czasu aż większość trenerów i zawodników uświadomi sobie, że jest ona niezbędnym elementem całego cyklu treningowego. Od lat pracujemy ze sportowcami i obserwujemy jak zmieniają się ich możliwości sportowe dzięki dobrej odnowie biologicznej, jak wpływa ona na zmniejszenie występowania kontuzji. Naszą misją jest promowanie mądrej regeneracji na każdym etapie biografii sportowej (od młodych zawodników szkółek piłkarskich po dojrzałych amatorów sportu) i opracowywanie skutecznych planów regeneracyjnych, dopasowanych do każdej dyscypliny. 

Inwestujemy w najnowszy sprzęt

Nasze Centrum to miejsce łączące wiedzę, doświadczenie i nowoczesną technologię. Nie boimy się z niej korzystać, bo wiemy, że potrafi być świetnym wsparciem terapii manualnej, znacząco skraca czas wielu zabiegów i podnosi ich skuteczność. Od lat pracujemy na urządzeniach renomowanych firm – m.in. Therabody, Compex, Avantpool, Game Ready, Recovery Pump, Theragun i cały czas rozwijamy naszą placówkę żeby sprostać wymaganiom nowoczesnej fizjoterapii. 

Chętnie testujemy i wprowadzamy do gabinetu terapie, które zyskały uznanie w światowej fizjoterapii, ale nie są jeszcze znane w Polsce. Jako jedyni we Wrocławiu oferujemy naszym pacjentom opracowaną we Włoszech elektroterapię autoadaptacyjną ENF, która skanuje dany obszar ciała w poszukiwaniu nieprawidłowości, dobiera odpowiedni bodziec fizykalny w trakcie terapii i reguluje jego intensywność w zależności od reakcji organizmu. Tylko u nas skorzystasz także z innowacyjnego basenu do zimnych kąpieli Avantpool Kinos, który pozwala w krótkim czasie schłodzić wodę nawet do 4 stopni, utrzymywać temperaturę na stałym poziomie i jednocześnie zapewnić higieniczny zabieg dzięki funkcji ozonowania wody. 

Intensywnie rozwijamy również diagnostykę i testowanie sportowców pod względem możliwości siłowych, występujących przeciążeń czy ograniczeń w ruchomości. Wykorzystujemy do tego francuską platformę KINVENT, która nie tylko analizuje stan zawodników, ale jednocześnie dobiera indywidualne plany treningowe i na bieżąco monitoruje ich postępy. Testy pozwalają wyłapać obszary potencjalnie zagrożone kontuzją i rozpocząć pracę nad nimi jeszcze na etapie przygotowawczym.

Jesteśmy zawodem medycznym

Na mocy ustawy fizjoterapeuci zostali wpisani na listę zawodów medycznych – po latach chaosu wreszcie nasza sytuacja została uporządkowana i bardzo się z tego cieszymy. Zostaliśmy wyjęci z worka usług masażystów i kosmetyczek (w żadnym stopniu nie deprecjonujemy ich pracy) i staliśmy się samodzielnym zawodem medycznym, z określonymi zasadami wykonywania zawodu, odpowiedzialnością zawodową i dodatkowymi obowiązkami związanymi np. z prowadzeniem dokumentacji medycznej i dostosowania gabinetu. Podczas wizyty w naszym Centrum możesz być pewien, że zajmują się Tobą wykwalifikowane osoby, zabiegi wykonywane są profesjonalnie, a historia Twojej rehabilitacji jest zapisywana zgodnie z wymogami prawnymi.