Regeneracja dla trenujących

Dlaczego jest Ci potrzebna regeneracja?

Regeneracja sportowa kojarzy Ci się tylko z zawodowym sportem? Niesłusznie! Jeśli dbasz o swoją kondycję i podchodzisz na poważnie do sportu, a przede wszystkim regularnie trenujesz, nie powinieneś zapominać o odnowie biologicznej. To ona ma największe znaczenie w budowaniu wytrzymałości i poprawianiu własnych osiągnięć sportowych w przyszłości. Sesje regeneracyjne w naszym Centrum pozwolą Ci szybko wrócić do pełni sił po intensywnym wysiłku, a do tego będą chwilą prawdziwego relaksu dla całego organizmu.

Jakie efekty przyniesie Ci nasza regeneracja?

  • Przyspiesza odnawianie zasobów energetycznych
  • Redukuje do minimum występowanie opuchlizn i obrzęków
  • Zwiększa przepływ krwi i stymuluje gojenie tkanek
  • Zmniejsza ból i rozluźnia mięśnie
  • Przyspiesza wydalanie toksyn z organizmu

Regeneracja

Niezależnie jaki sport uprawiasz – biegasz, pływasz czy jesteś amatorem piłki nożnej, dobierzemy dla Ciebie najlepszą regenerację. Sprawdź z jakich zabiegów możesz skorzystać!

presoterapia THERABODY//RECOVERY PUMP

elektrostymulacja mięśniowa COMPEX

zimne kąpiele/ terapia kontrastowa w basenie AVANTPOOL KINOS

sauna/ciepłe kąpiele

krioterapia/ terapia zimnem Game Ready

terapia perkusywna THERAGUN

Masaż uciskowy (pneumatyczny) obszaru zabiegowego z użyciem specjalnie zaprojektowanych mankietów. Działa kojąco na wybraną część ciała, poprawia krążenie krwi i dostarczanie tlenu, a także pomaga organizmowi we wchłonięciu ewentualnych obrzęków. Mechanizm presoterapii opiera się na aktywnym ucisku, który naśladuje naturalne skurcze mięśni oraz zastosowaniu systemu overlapping-u, czyli “nachodzeniu na siebie” komór uciskowych. Dzięki tej funkcji nacisk poszczególnych komór powoduje odpływ krwi i limfy w kierunku dużych ujść żylnych i limfatycznych.

Kontrolowane wywoływanie skurczu mięśni przy pomocy prądów niskiej częstotliwości poprzez elektrody umieszczone na ciele sportowca. Działanie stymulacji jest wszechstronne i często wykorzystywane nie tylko w regeneracji, ale również w rehabilitacji i treningu. W programach regeneracyjnych impulsy elektryczne ukierunkowane są na łagodzenie dolegliwości bólowych, poprawę przekrwienia mięśni oraz ich rozluźnienie.

Zabieg zanurzenia ciała w wodzie o bardzo niskiej temperaturze powoduje szybkie obkurczenie powierzchownych naczyń krwionośnych, a tym samym odprowadzenie krwi i metabolitów do większych (położonych głębiej) naczyń krwionośnych i szybsze ich usunięcie. Znakomicie działa na obrzęki i widocznie zmniejsza uczucie bólu mięśni, a dodatkowo redukuje do minimum wystąpienie opuchlizn i reakcji zapalnych.

Kąpiel w basenie AVANTPOOL KINOS jest nieporównywalna z kąpielą w zwykłej zimnej wodzie. Kluczowa jest przede wszystkim temperatura wody – zwykła woda w kranie, którą uważamy za zimną, ma ok. 10-15︒C, podczas gdy wodę w basenie AVANTPOOL KINOS można schłodzić nawet do 4︒C i utrzymywać ją na stałym poziomie.

Kąpiel w saunie działa nie tylko relaksująco, ale kompleksowo wpływa na regenerację całego organizmu po wysiłku fizycznym. Wysoka temperatura rozluźnia mięśnie i stawy, poprawia dotlenienie tkanek i przyspiesza usuwanie ubocznych produktów przemiany materii. Znakomicie oddziałuje również na układ odpornościowy organizmu. W naszym Centrum sportowcy mają do dyspozycji trzy rodzaje saun: fińską, suchą z aromaterapią i łaźnię parową.

Połączenie aktywnego ucisku i natychmiastowego chłodzenia wybranego miejsca. Przerywane uciski pneumatyczne naśladują naturalne skurcze mięśni i pomagają organizmowi we wchłonięciu obrzęku, pobudzając tym samym przepływ krwi i dostarczanie tlenu. Z kolei szybkie krążenie wody z lodem zwalcza stany gorączkowe i chłodzi tkankę, zmniejszając ból, skurcze mięśni, obrzęk i opuchliznę.

Zabieg masażu tkanek głębokich, ukierunkowany na zmniejszenie napięcia mięśni.
Odpowiednie zaaplikowanie miarowych uderzeń na tkankę mięśniową powoduje jej rozluźnienie, zmniejszenie sztywności i bolesności mięśni, a tym samym poprawia ogólny zakres ruchu. Terapia perkusywna bardzo dobrze wpływa na przyspieszenie przepływu krwi, zmniejszenie występowania “zakwasów” po wysiłku i wspomaga proces powrotu do pełnej sprawności po urazach.

Zregeneruj się i osiągaj swoje cele!