Zapraszamy do naszego saunarium!

Saunarium to idealne miejsce na odpoczynek, pozbycie się stresu i regenerację organizmu. Specjaliści zalecają korzystanie z saun 1-2 razy w tygodniu po 1,5-2 godziny dla poprawy zdrowia naszego organizmu. W naszym Centrum znajdziecie trzy rodzaje saun – łaźnię parową z aromaterapią (rzymską, turecką), saunę suchą (fińską), saunę suchą z aromaterapią (soft) oraz bicze wodne i strefę do wypoczynku. 

Sauna sucha (fińska)

W saunie suchej temperatura osiąga 90-100˚C, a wilgotność powietrza utrzymywana jest na poziomie 10-15%. Największą wartością korzystania z sauny fińskiej jest naprzemienne przebywanie w niskiej i wysokiej temperaturze, dlatego pobyt w saunie suchej powinien odbywać się w cyklu nagrzewanie (10-15 min), schładzanie i relaks, powtarzany tyle razy, ile mamy na to ochotę.

Sauna sucha z aromaterapią

W tej saunie temperatura dochodzi do 90-100˚C, a wilgotność powietrza jest utrzymywana na poziomie 25-40%. To, co odróżnia ją od sauny fińskiej to przede wszystkim zapach – kąpiel saunowa połączona jest z aromaterapią olejkami eterycznymi. Wyciągi z owoców, kwiatów, liści i igieł pozytywnie wpływają na drogi oddechowe, pozwalają zapobiegać infekcjom, relaksują ciało i umysł.

Łaźnia parowa (rzymska)

To najbardziej tradycyjna odmiana sauny, która swoje początki ma już w starożytnym Rzymie. Temperatura sięga 45-50˚C, a wilgotność powietrza dochodzi do 100%. Łaźnia parowa ma świetny wpływ na cały organizm. Wysoka wilgotność i temperatura ułatwia relaks i odprężenie. Doskonale oczyszcza i ujędrnia skórę, udrożnia drogi oddechowe, regeneruje mięśnie. Szczególnie dobrze działa na schorzenia reumatyczne.

potwierdzimy Twoją rezerwację do 24h

Zarezerwuj saunę

Nasze saunarium jest dla Was otwarte w każdą sobotę w godz. 12-20. Cennik korzystania z saunarium – 40 zł/h.

 
Zależy nam na kameralnej atmosferze i komforcie naszych gości, dlatego prosimy o wcześniejsze rezerwacje – telefoniczne pod nr 509-596-589 lub przez formularz kontaktowy.